• שלמה שדה

נעים להכיר - שי וטליה עובדיה, שליחים במיאמי

Updated: Apr 16, 2019

ש: ספרו קצת על עצמכם

ת: אנחנו שי וטליה עובדיה, מורים שליחים בבית הספר בבית הספר הלל שבצפון מיאמי. בית הספר מונה 1200 תלמידים כש-80% מתוכם מגיעים מדרום אמריקה ובשל כך הם דוברי אנגלית וספרדית והעברית מהווה עבורם למעשה כשפה שלישית (אתגר מעניין בשל כך בלימוד השפה בבית הספר).


ש: מה תפקידכם כשליחים בבית הספר?

זוהי השליחות השנייה שלנו ואנו בעיצומה של שנה שלישית לשליחות. תפקידי בשנתיים האחרונות היה ללמד עברית בתיכון ולדאוג לטקסים, טיולים, משלחות ולכל הקשר עם ישראל על רבדיו השונים. השנה אני מנהל את החינוך החברתי ואת תחום היהדות בבית הספר היסודי ובכלל זה אחראי על ארבעת בנות השרות המקסימות שלנו (הצלחתי להגדיל את המכסה משתי בנות). מעבר לפעילויות השוטפות הצלחנו להכניס חוג חינמי אחרי הלימודים שנקרא "ישראל קלאב", ובנוסף הכנסנו לכל כיתה שיעור ציונות עם בנות השרות ופעילות שנקראת "שירת יובל" על שם חברי היקר יובל מיארה. יובל היה אף הוא שליח וניהל את תחום העברית והיהדות בית הספר, עד שנפטר לפני כמעט שנה. בפעילות זו כל כיתה מקבלת חצי שעה שבועית לזמן חוויתי ומגבש עם שירים ישראליים באווירה ישראלית.


ש: מה האתגר המשמעותי שאתם מתמודדים איתו?

העבודה כשליח בבית הספר היא תובענית ולא תמיד פשוטה בעיקר ברמת המורכבות של הדברים בבית ספר כזה גדול ולעיתים בחוסר נכונות של האמריקאים ל"היפתח" לרעיונות חדשים אך ללא ספק זו עבודה מספקת ומתגמלת מאוד ברמה החינוכית והפרקטית בעבודה מול התלמידים שבאמת יודעים להוקיר טובה ואהבה על כך.

65 views0 comments

Recent Posts

See All